2014. november 13., csütörtök

Tengeróceán



Na engem kérem teljesen megbabonázott ez a tenger dolog, hiába a két év Norvégia, ott nem voltak homokos tengerpartok, morajlás meg hullámok. Itt viszont lehet sétálgatni a fövenyen, kagylókat kotorászni és játszadozni, ami meglehetősen kellemes felfrissülés egy-egy hosszú nap után. Kell is, mert habár csak megfigyelem az órákat, azért ez is elég jó agymunka, főleg, mivel az itteni foglalkozások jó része a tengerparthoz kötődik, ami bármennyire is érdekel, a magyar pusztáról érkezvén az embernek nem fog a vérében csörgedezni a tudás az árapály zónáról, tengerparti felszínformákról és azok vizsgálatáról. 
Úgyhogy figyelek, tanulok és néha pedig lazulok egy kicsit, például a parton vadulva.


A főcimhez

Kőlukacs
Még így is borzadványos szelfi
Egy biológus bárhol talál biológuskodnivalót: ő itt éppen egy Velella velella, angolul by-the-wind-sailor, egy pöttöm csalánozókolónia (aki kíváncsi, csekkolja ezt)
Kalmár szépiacsontja (= elcsökevényesedett meszes váz, mely levegőt tartalmaz és stabilizáló szervként működik - merthogy a fejlábúaknak nem futja úszóhólyagra)
Egy kis landart
tapmancs
Fényképezőgép híján a telefonom szűrőarzenálját próbálgattam a mindenféle beállítások helyett...


... és rájöttem, hogy van kaleidoszkóp-funkció! :)






2014. november 5., szerda

Slapton Ley képekben - Slapton Ley in pictures


Akkor hadd szóljon az a képes riport!
Kezdünk mindjárt egy kis tengerparttal! =)




Íme a part napsütésben 
Kilátás Torcrossból
Hiába laktam az elmúlt néhány évben a norvég tengerparton, nem szoktam hozzá a tengerhez, és főleg nem a széles homokos-kavicsos partszegélyekhez, amiket folytonosan nyaldosnak a hullámok. Úgyhogy most ámulok. 
Cikkcakk
Néha persze bekeményít az időjárás
Persze a sirályok nem zavartatják magukat (és hozzák a szokásos Hitchcock életérzést)
De aztán megint kiderül =)

De a part alkonyatkor...
...és este is megunhatatlan
Persze a környéken nem csak a tengerparton éri meg időzni, egy-egy séta is igazán megéri...

Világítótorony Start Pointnál
Ugyanez egy távolabbi dombtetőről
Zöld idill
És az apró falvakban is vár néhány mosolyogtató részlet

De persze a tengerpart mellett ott van maga a slapton-i tó is, pofás kis tanösvénnyel...


...a part mentén...
...mi is battyogunk rajta.
Kilátás a madárlesből...

...amit egészen mesébe illő faragványok borítanak
Bevallom őszintén, magáról a központról nem sok képem van, aki kíváncsi, tessék ezt csekkolni. Viszont az apró-talpú gyereksereg fogadására kialakított régi iskolaépületről, a Start Bay centre-ről akad egy pár: lássatok csodát, inspiráló belső építészet, kölyökmódra - innen indulnak felfedezni a környéket a legfiatalabbak.




--------------------------------------------------------------------------------------


Let the photos tell you about the place. =)


The shingle beach in sunny weather
View from Torcross
For someone as hopelessly continental as me, watching the never-ending movement of waves on the beach will never stop being mesmerizing.
Zigzag
A bit of more rough weather
And some gulls that could not care less about the gray weather
Happy ending! :)
Sea-view at sunset...
...and in the evening
Alright it is not all just about the coast, the hills around worth a mention as well. If you ever take a trip here, I highly recommend a walk to Start Point

Start Point and the lighthouse in the distance

Green idyll

And last but not the least, the ley...

Path along the bank
View from one of the birdhides...
...with some intricate carvings on its side
I have to admit, I did not take many pictures of the centre itself - I was probably too busy exploring the outside bits and my camera just died before I actually got to Slapton. But if you are really curious, check this link out.
I do have some pictures of Start Bay centre though, where we spent a few nights with my fellow trainees, so here is some inspiring interior design for the little people. =)