Na engem kérem teljesen megbabonázott ez a tenger dolog, hiába a két év Norvégia, ott nem voltak homokos tengerpartok, morajlás meg hullámok. Itt viszont lehet sétálgatni a fövenyen, kagylókat kotorászni és játszadozni, ami meglehetősen kellemes felfrissülés egy-egy hosszú nap után. Kell is, mert habár csak megfigyelem az órákat, azért ez is elég jó agymunka, főleg, mivel az itteni foglalkozások jó része a tengerparthoz kötődik, ami bármennyire is érdekel, a magyar pusztáról érkezvén az embernek nem fog a vérében csörgedezni a tudás az árapály zónáról, tengerparti felszínformákról és azok vizsgálatáról.
Úgyhogy figyelek, tanulok és néha pedig lazulok egy kicsit, például a parton vadulva.
 |
| A főcimhez |
 |
| Kőlukacs |
 |
| Még így is borzadványos szelfi |
 |
| Egy biológus bárhol talál biológuskodnivalót: ő itt éppen egy Velella velella, angolul by-the-wind-sailor, egy pöttöm csalánozókolónia (aki kíváncsi, csekkolja ezt) |
 |
| Kalmár szépiacsontja (= elcsökevényesedett meszes váz, mely levegőt tartalmaz és stabilizáló szervként működik - merthogy a fejlábúaknak nem futja úszóhólyagra) |
 |
| Egy kis landart |
 |
| tapmancs |
Fényképezőgép híján a telefonom szűrőarzenálját próbálgattam a mindenféle beállítások helyett...
... és rájöttem, hogy van kaleidoszkóp-funkció! :)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése