2014. október 25., szombat

Hol is hagytam abba...? - Where was I...?




Nno. 
Hát valahol ott, hogy befejezvén msc-t és doktorit, lassan cuccostul-mindenestül hazaköltözünk. (Sokat nem merek ígérni, de remélem, hogy bimbirimm-en még olvashattok az idei nyárról hamarosan: van mit mesélni!)

Akkor mit is csinálok most a ködös Albionban? 
Ezt szeretném nektek elmondani ezen a blogon! =)

Úgy esett ugyanis, hogy egy gyors váltással (mind ország, mind munka tekintetében), elcsípve egy fantasztikus lehetőséget, gyakornoki pozíciót kaptam egy olyan egyesült királyságbeli szervezetnél, mely kifejezetten terepi oktatással, környezeti és fenntarthatósági neveléssel foglalkozik! Biztosan sokan tudjátok, hogy ez olyasvalami, amiben régóta szeretnék komolyabban elmerülni vagy akár hosszú távon foglalkozni, ezért nagyon lelkesen vágtam neki az új kalandnak, még akkor is, ha ez azt jelentette, hogy kb. egy hónap alatt kell Bergenből hazaköltözni és aztán nekivágni Angliának.

Így hát Zoli védése után gyorsan és fürgén neki is indultunk, de csak miután mindenkitől keserédes búcsút vettünk Bergenben (hiányoztok ám, srácok!) és egy kis németországi kitérővel hazasuhantunk, hogy ott aztán minél több emberrel találkozhassunk, mielőtt az új kaland kezdetét veszi.

Ezen blogon tehát arról olvashattok majd, hogy hosszas norvég kintlétünk után merre sodor az élet, milyen csodákra bukkanok 10 hónapos angliai kintlétem alatt, miközben próbálok minél jobb terepi oktatóvá, környezeti nevelővé válni, és – időnként garantáltan botladozva – próbálom megtalálni a helyem egy új országban, kultúrában is.

Izgalmasnak hangzik? Úgy érzem, mindenképpen az lesz és remélem, hogy eme blog segít majd abban is, hogy tarthassam veletek a kapcsolatot, akárhová is kerülök és kerültök a következő időszakban, világjáró barátaim! ;-)

Ó, és mivel oly sok fantasztikus barátunk lett Bergenben, akik kevésbé jártasak az ékes magyar nyelvben, ezúttal megpróbálok majd legalább egy kicsit kétnyelvű lenni, úgyhogy ne ijedjetek meg az angol szövegtől. =)


Kommenteket, tanácsokat, panaszokat, óhajokat-sóhajokat-bánatokat, korrekciókat és úgy általában bármit szívesen látok! 

Addigis pusz.i ;-)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



So.
We were about to move home from Bergen after having finished a Masters and a PhD (the latter was not me, but the Other One :P).

What am I doing in the UK then?
That’s what I am about to tell you on this blog. =)

Well, it so happened that I was lucky enough to get a fantastic trainee position at an organization in the UK that works with outdoor, environmental and sustainability education. As many of you probably know I have long been planning to get into these topics more deeply in some way, so I was absolutely up for embarking on a new adventure, even though it meant I would have to leave Bergen, move home, and shortly after that move to England.

So we had to be swift and quick, pack everything into the car almost right after Zoli’s defense and say goodbye to all the good Bergen people (I miss you, guys!) and with a short detour in Germany, get home as quickly as possible to have time to meet more people before I would leave for the UK....

So on this blog I would like to tell you about my adventures in the next 10 months while I try to become better at teaching indoors and outdoors and while trying to find my place in a new country and a new culture.

Does it sound interesting? I certainly feel it will be, and I also hope we can keep in contact more easily with the help of this little diary with all of you, my friends here and there and around the world! =)

Oh, and as you can see, as opposed to our previous blog (bimbirimm – a.k.a Bergen Times) I will try to get bilingual at least partially (look for the little English flag), but do not get scared if it’s only in Hungarian, there will at least be some pictures! =)

Feel free to comment and contact me, I am grateful for any advice, correction (e.g. language, spelling, whatever) or simply just another story!

Cheers,
Iló

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése